REKLAMA
Znaleziono 1684 wyników
Polska, gdańska stocznia Remontowa Shipbuilding wybuduje dla Marynarki Wojennej RP dwa okręty za ok. 1,5 miliarda złotych!artykuł
Pokaż artykuł
Polska, gdańska stocznia Remontowa Shipbuilding wybuduje dla Marynarki Wojennej RP dwa okręty za ok. 1,5 miliarda złotych!
Polski przemysł stoczniowy świętuje gigantyczny sukces, a Marynarka Wojenna RP szykuje się do cywilizacyjnego skoku. 28 maja 2026 roku w gdańskiej siedzibie stoczni Remontowa Shipbuilding podpisano przełomową umowę na budowę dwóch nowoczesnych okrętów hydrograficznych projektu 876 Hydrograf. Kontrakt o wartości około 1,5 miliarda złotych netto realizowany jest w ramach strategicznego programu HYDROGRAF. Nowe jednostki nie tylko unowocześnią polską flotę, ale staną się kluczowym elementem ochrony infrastruktury krytycznej na Bałtyku.
Wielka wojskowa inwestycja we Wrocławiu za setki milionów złotychartykuł
Pokaż artykuł
Wielka wojskowa inwestycja we Wrocławiu za setki milionów złotych
W stolicy Dolnego Śląska zostanie zrealizowana nowa, wielka inwestycja wojskowa. W ramach Planu Inwestycji Budowlanych Sił Zbrojnych RP, na terenie Akademii Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki przy ul. Piotra Czajkowskiego we Wrocławiu (Karłowice), powstaną trzy budynki koszarowe typu „Siedlce” z pełną infrastrukturą.
MON i PKP Cargo będą współpracować na rzecz mobilności wojskowej w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
MON i PKP Cargo będą współpracować na rzecz mobilności wojskowej w Polsce
W poniedziałek 11 maja 2026 roku w Warszawie, wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz oraz minister infrastruktury Dariusz Klimczak wzięli udział w uroczystym podpisaniu porozumienia o współpracy pomiędzy Ministerstwem Obrony Narodowej a PKP Cargo. Dokument dotyczy partnerstwa w obszarze kolejowego transportu wojskowego, co stanowi istotny krok w stronę wzmocnienia logistyki Sił Zbrojnych RP oraz cywilnej infrastruktury transportowej.
Wsparcie MFiPR dla największego projektu EPC PPP w Polsce - modernizacja energetyczna w Gorzowieartykuł
Pokaż artykuł
Wsparcie MFiPR dla największego projektu EPC PPP w Polsce - modernizacja energetyczna w Gorzowie
12 lutego 2026 r. w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się uroczysta inauguracja jednego z największych projektów partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce - podpisanie umowy EPC w projekcie „Głęboka termomodernizacja budynków użyteczności publicznej”. To największa kompleksowa modernizacja energetyczna realizowana w formule PPP objęta wsparciem doradczym Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.
Wojsko Polskie rozwija współpracę z Microsoft. Nowe technologie, prace badawczo-rozwojowe i cyberbezpieczeństwoartykuł
Pokaż artykuł
Wojsko Polskie rozwija współpracę z Microsoft. Nowe technologie, prace badawczo-rozwojowe i cyberbezpieczeństwo
Nowe technologie, prace badawczo-rozwojowe i cyberbezpieczeństwo. 17 lutego 2025 roku wicepremier Władysław Kosiniak-Kamysz oraz Krzysztof Malesa, Pełnomocnik Bezpieczeństwa Narodowego Microsoft Polska, podpisali w Warszawie porozumienie o współpracy.
[Wrocław] Nie będzie nowego, krytego basenu w Leśnicyartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nie będzie nowego, krytego basenu w Leśnicy
Oddala się perspektywa budowy nowego, krytego basenu w Leśnicy. Przypomnijmy: Przez całe ubiegłorocz...
W Bydgoszczy produkowane będą bojowe i ćwiczebne miny narzutowe polskiej produkcjiartykuł
Pokaż artykuł
W Bydgoszczy produkowane będą bojowe i ćwiczebne miny narzutowe polskiej produkcji
29 kwietnia 2026 r. w Bydgoszczy podpisana została umowa pomiędzy reprezentującą Skarb Państwa Agencją Uzbrojenia a Bydgoskimi Zakładami Elektromechanicznymi „Belma” S.A. na dostawę bojowych i ćwiczebnych min narzutowych krajowej produkcji. Jest to kolejny krok w rozwoju zdolności inżynieryjnych Wojska Polskiego. W uroczystości wziął udział wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz i sekretarz stanu w MON Paweł Bejda.
Remont strategicznej dla NATO i naszej armii linii kolejowej w Polsce będzie droższy [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
Remont strategicznej dla NATO i naszej armii linii kolejowej w Polsce będzie droższy [FILM]
W województwie dolnośląskim i lubuskim, w południowo-zachodniej części Polski, trwa rewitalizacja linii kolejowej nr 283 na odcinku Zebrzydowa – Żagań (ok. 44,5 km). To jedna z najważniejszych, strategicznych dla naszej armii i NATO trasa kolejowa w Polsce. Docelowa prędkość dla pociągów pasażerskich i towarowych wyniesie na niej 80 km/h, a dopuszczalny nacisk osi 221 kN/oś. Inwestycja ma też opóźnienie i będzie droższa, niż pierwotnie zakładano.
W Polsce uruchomiono 7 nowych stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczychartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce uruchomiono 7 nowych stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych
Siedem nowych stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych włączono do krajowego monitoringu radiacyjnego, zarządzanego przez Państwową Agencję Atomistyki. Dane ze stacji udostępniane są na stronie PAA.
311 mln zł na polską zaporę minową "Tarczy Wschód", produkowaną przez BELMA S.A. z Bydgoszczy artykuł
Pokaż artykuł
311 mln zł na polską zaporę minową "Tarczy Wschód", produkowaną przez BELMA S.A. z Bydgoszczy
Ponad 311 mln zł na polską zaporę minową "Tarczy Wschód", produkowaną przez BELMA S.A. z Bydgoszczy. W Ministerstwie Aktywów Państwowych podpisano umowę inwestycyjną w ramach dokapitalizowania Bydgoskich Zakładów Elektromechanicznych „BELMA” S.A. ze środków pozyskanych z Funduszu Inwestycji Kapitałowych (FIK).
W Polsce będą produkowane elementy systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriotartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce będą produkowane elementy systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot
12 sierpnia 2024 r. Huta Stalowa Wola S.A. podpisała umowę z firmą Raytheon Polska na produkcję 48 wyrzutni M903, wchodzących w skład systemów obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Patriot® w ramach programu Wisła. Dostawy nastąpią w latach 2027-2029.
Umowa SAFE podpisana! Miliardy euro na inwestycje w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Umowa SAFE podpisana! Miliardy euro na inwestycje w Polsce
W piątek, 8 maja 2026 roku w Warszawie ministrowie obrony i finansów oraz unijni komisarze ds. budżetu oraz obronności podpisali umowę dotyczącą mechanizmu SAFE. W ramach tego programu Polska otrzyma 43,7 mld euro niskooprocentowanej pożyczki na inwestycje w obronność – zakupy sprzętu i uzbrojenia wojskowego, które w zdecydowanej większości będą wyprodukowane w polskim przemyśle obronnym.
Polska Grupa Zbrojeniowa planuje rozbudować zdolności produkcyjneartykuł
Pokaż artykuł
Polska Grupa Zbrojeniowa planuje rozbudować zdolności produkcyjne
Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) intensyfikuje inwestycje i przyspiesza realizację kluczowych projektów. W 2024 roku spółka zawarła 50 znaczących kontraktów o łącznej wartości około 120 miliardów złotych, obejmujących szeroki zakres działań, w tym rozbudowę zdolności produkcyjnych w sektorze pojazdów wojskowych. Wśród strategicznych inicjatyw znajdują się m.in.: budowa nowej fabryki Jelcza w nowej lokalizacji, wznowienie produkcji pojazdów gąsienicowych w zakładach Bumar Łabędy oraz zapewnienie PGZ Stoczni Wojennej statusu stoczni produkcyjnej, a nie jedynie jednostki remontowej.
W Polsce powstanie centrum NATO-Ukrainaartykuł
Pokaż artykuł
W Polsce powstanie centrum NATO-Ukraina
W Polsce powstanie bardzo ważna inwestycja NATO. W czwartek 15 lutego na konferencji prasowej po spotkaniu ministrów obrony w Brukseli sekretarz generalny tego sojuszu Jens Stoltenberg zapowiedział utworzenie w naszym kraju nowego, wspólnego centrum szkoleniowo-edukacyjnego NATO-Ukraina.
Jelcz-Laskowice: Będzie rozbudowa mocy produkcyjnych fabryki samochodów specjalnych Jelczartykuł
Pokaż artykuł
Jelcz-Laskowice: Będzie rozbudowa mocy produkcyjnych fabryki samochodów specjalnych Jelcz
Wielki i oczekiwany kontrakt za ponad 784 mln złotych dla fabryki pojazdów specjalnych w Jelczu-Lask...
Polska uzyskuje niezależność. Podpisano jeden z kluczowych kontraktów dla Sił Zbrojnych RPartykuł
Pokaż artykuł
Polska uzyskuje niezależność. Podpisano jeden z kluczowych kontraktów dla Sił Zbrojnych RP
Agencja Uzbrojenia podpisała w środę przełomową umowę na dostawę trzech satelitów rozpoznawczych dla Wojska Polskiego. Kontrakt, opiewający na kwotę 860 mln zł, ma na celu wzmocnienie zdolności obronnych kraju i zapewnienie niezależności w zakresie obrazowania satelitarnego. Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślił, że za sprawą tego projektu Polska staje się bardziej samodzielna w dziedzinie nowoczesnych technologii obserwacyjnych.
W Gliwicach powstaną kolejne nowe FlyEye dla polskiego wojska [FILMY]artykuł
Pokaż artykuł
W Gliwicach powstaną kolejne nowe FlyEye dla polskiego wojska [FILMY]
19 kwietnia br., w Ożarowie Mazowieckim, w ramach realizacji umowy ramowej na dostawę ok. 400 zestawów bezzałogowych systemów powietrznych klasy mini FlyEye, w obecności Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Obrony Narodowej Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Pawła Bejdy została podpisana pierwsza umowa wykonawcza na kolejne BSP tego typu dla Sił Zbrojnych RP.
[Wrocław] Nie ryzykuj! Kupuj mieszkania od solidnych i godnych zaufania deweloperówartykuł
Pokaż artykuł
[Wrocław] Nie ryzykuj! Kupuj mieszkania od solidnych i godnych zaufania deweloperów
Kupując mieszkanie, trudno przewidzieć, w jakiej sytuacji finansowej za kilka miesięcy będzie nasz d...
Najnowsza wersja polskiego karabinka GROT z Radomia trafi do Wojska Polskiegoartykuł
Pokaż artykuł
Najnowsza wersja polskiego karabinka GROT z Radomia trafi do Wojska Polskiego
Najnowsza wersja polskiego karabinka GROT z Radomia trafi do Wojska Polskiego. Agencja Uzbrojenia i Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. podpisały w środę, 24 czerwca 2026 roku umowę na dostawę blisko 46 tysięcy karabinków MSBS GROT C14 A3 dla Sił Zbrojnych RP. Kontrakt o wartości około 600 mln zł obejmuje dostawy realizowane w latach 2026–2027 i stanowi kolejny etap wyposażania polskich żołnierzy w nowoczesną broń opracowaną oraz produkowaną w kraju.
Warszawa i Mazowsze gotowe na Centrum Technologiczne Europejskiej Agencji Kosmicznejartykuł
Pokaż artykuł
Warszawa i Mazowsze gotowe na Centrum Technologiczne Europejskiej Agencji Kosmicznej
Czy Centrum Technologiczne Europejskiej Agencji Kosmicznej będzie się mieścić w Warszawie? Rozpoczęły się starania, by ESA zlokalizowała swoją placówkę na terenie metropolii warszawskiej. W piątek 12 czerwca wspólną deklarację poparcia podpisali przedstawiciele m.st. Warszawa, samorządu województwa mazowieckiego, instytucji naukowych oraz sektora kosmicznego.
REKLAMA